Limpol – wspieramy i podziwiamy sportowców z niepełnosprawnością!

Niedawno objęliśmy patronatem Andrzeja Szczęsnego – wybitnego polskiego narciarza alpejskiego i paraolimpijczyka. Jego historia jest wyjątkowa, a sukcesy pomimo niepełnosprawności zdumiewające. Występuje w konkurencjach dla zawodników jeżdżących na stojąco. Przez wielu uważany za najbardziej wszechstronnego zawodnika polskiej reprezentacji paraolimpijskiej. Konkurencje w których się ściga to: slalom, slalom gigant, super gigant, super kombinacja i parakolarstwo. Aktualnie przygotowuje się do Igrzysk Paraolimpijskich, które odbędą się Chinach 2022 roku.
W wieku 10 lat przeszedł zabieg amputacji prawej nogi, zajętej przez nowotwór kości. Niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w sięganiu po sportowe marzenia. Trenował różne dyscypliny, ale dopiero narciarstwo dało mu poczucie wolności i spełnienia.
-2004 – Mistrzostwa Świata – Slalom Gigant – 5 miejsce
-2006 – Był w Kadrze Narodowej na Igrzyskach Paraolimpijskich w Turynie, jednak podczas treningu przed zawodami złamał kość piszczelową.
-Na Igrzyskach wystąpił dopiero w 2015 roku.
-Zwyciężył też w I edycji programu rozrywkowego „Celebrity Splash”
Jest wielokrotnym mistrzem Polski w slalomie i slalomie gigancie, między innymi z 2020 roku.
2021 – Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie Alpejskim i Parasnowbordzie -złoto w Slalomie Gigancie i srebro w Slalomie
Historia Andrzeja jest niezwykłym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, a upór i wytrwałość prowadzą do sukcesów.
Takie niezwykłe postawy warto wspierać! Trzymamy kciuki! A Wy znacie sportowców z niepełnosprawnością? Śledźmy ich historie i kibicujmy!